Wtorek, 28 Listopad 2023 r. ,   Zdzisława, Grzegorza

Trzy najważniejsze pytania do hodowcy przy zakupie szczeniaczka

   4
szczeniaki z hodowli

Nie zawsze decydujemy się na adopcje psa ze schroniska. Wiele osób wybiera zakup szczeniaka z hodowli. Zanim jednakże podejmiesz decyzję o zakupie szczeniaczka od danego hodowcy warto, uwzględnić jeszcze trzy najważniejsze pytania do niego, które są najważniejsze. Jeżeli nie wiesz, jakie to powinny, być pytania warto, przeczytać ten artykuł do końca, abyś mógł być pewien, czy zakup szczeniaczka od danego hodowcy będzie dobrym wyborem! Sprawdźmy zatem te pytania!

Poszukiwania i pierwszy kontakt.

Poszukiwania odpowiedniego i zaufanego hodowcy nie jest tak naprawdę prostym zadaniem, aby znaleźć odpowiedniego i zaufanego hodowcę szczeniąt jest trudnym i często czasochłonnym zajęciem, dodatkowo warto przed przyjazdem skontaktować się po raz pierwszy z hodowcą i zobaczyć czy zapyta się coś o Tobie. Skontaktuj się z hodowcą i sprawdź, jak będzie również odpowiadał, na Twoje pytania. Jeżeli udasz, się na miejsce warto, zadać te trzy najważniejsze pytania sprawdź, je poniżej!

1. Czy mogę zobaczyć mamę szczeniąt?

Jedno z tych najważniejszych pytań, które powinieneś zadać już na samym początku. Poznanie i sprawdzenie mamy jej wyglądu stanu zdrowia pozwoli Ci na ocenę hodowcy, który chce sprzedać Ci szczeniaczka, który jest właśnie od tej mamy. Warto jeszcze sprawdzić, czy mama szczeniąt posiada aktualne szczepienia i czy nie jest ona na coś chora.

2. Czy mogę zobaczyć hodowlę?

Sprawdzenie miejsca, gdzie dane szczenię się znajduje, ale i również jak jest ono zadbane. Jeżeli mama szczeniąt wygląda dobrze, a hodowla gdzie przebywają, szczeniaczki jest, dobrze zadbana już świadczy to dobrze o hodowcy, od którego chcesz zakupić właśnie jednego ze szczeniaków.

3. Czy szczenięta są zaszczepione, odrobaczone, zaczopowane i posiadają książeczkę i rodowód?

Jest to w sumie jedno również z tych najważniejszych pytań. Ty jako osoba kupująca szczeniaka w sumie za to płacisz swoje pieniądze. Dlatego warto upewnić się i samemu sprawdzić na książeczce zdrowia szczeniaka czy wszystko jest zrobione na czas i kiedy powinieneś zrobić to ponownie. Dodatkowo warto zapytać się o jego rodowód i sprawdzić go, czy wszystko jest zgodnie z prawem i FCI, który wydziela taki dokument.


Czy zastanawiałeś się, jakie są najpopularniejsze rasy psów w Polsce? Ras psów jest wiele od małych po olbrzymy. Wśród nich znaleźliśmy top 5 najpopularniejszych ras w naszym kraju. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka oznacza to, że większość Polaków posiada w swoim domu psa....
Jeżeli jesteśmy, zainteresowani adopcją zwierzęcia warto, pierw wyposażyć samego siebie w odpowiednie wyposażenie, które trzeba posiadać już przed taką adopcją zwierzęcia. Nie wiesz, co jest, Ci potrzebne do odpowiedniego przyjęcia czworonożnego przyjaciela do domu? Sprawdźmy zatem...
Arti-Bau jest drukarnią specjalizującą się w produkcji etykiet samoprzylepnych. Firma oferuje szeroki zakres usług drukarskich, w tym również drukowanie etykiet dwuwarstwowych typu Peel Off.Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i stosowaniu nowoczesnych technologii, Arti-Bau gwarantuje...