Wtorek, 28 Listopad 2023 r. ,   Zdzisława, Grzegorza

Top5 najpopularniejszych ras psów w Polsce

   7
Czy zastanawiałeś się, jakie są najpopularniejsze rasy psów w Polsce? Ras psów jest wiele od małych po olbrzymy. Wśród nich znaleźliśmy top 5 najpopularniejszych ras w naszym kraju. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka oznacza to, że większość Polaków posiada w swoim domu psa. Poznaj nasze top 5 najpopularniejszych ras psów w Polsce.

Owczarek niemiecki

Owczarek niemiecki

Pies ten znany jako pies stróżujący duży i bardzo inteligentny. Owczarki posiadają, niezwykle lojalną postawę wobec swego właściciela są, wierne i czujne dlatego świetnie sprawdzają się jako psy policyjne czy też ratownicze.

Labrador retriever


Kolejnym niezwykle popularnym psem na naszej liście znajduję się właśnie labrador. Zwierzę o wielkim sercu, który ceni sobie rodzinę i uwielbia dzieci. Labradory to duże psy posiadają, ogromną inteligencję często zostają, przewodnikami dla osób niewidomych.

Yorkshire terier


Równie popularną rasą w Polsce jest Yorkshire terier. Pies z wielkim pokładem energii bardzo szczekliwy, ale również kochany pies. Dzięki temu, że rasa Yorkshire jest, dość malutka zyskała, na swojej popularności.

Buldog francuski

Buldog francuski

Kolejną bardzo popularną rasą w Polsce jest Buldog francuski. Psy niezwykle charakterystyczne szczekliwe i piękne. Buldogi swoją sławę zapoczątkowały, w Hiszpanii gdzie są, najpopularniejszą rasą psów.

Chihuahua

Chihuahua

Ostatnie miejsce przypada właśnie tej rasie. Mały dostojny i charakterystyczny psiak. Chihuahua to niezwykle inteligentny pies niestety ludzie mają na jego temat inne zdanie. Psiak jest jednym z najmniejszych psów na świecie.


Chcąc adoptować szczeniaczka pragniemy również mieć pewność, że pies ten będzie łatwiejszy w ułożeniu od innych zwierząt. Każdy z nas wyobraża sobie, że pies jest na zawsze przy człowieku i jest cudownie. Jednak są czasem takie rasy, z którymi jest nie lada problem w dojściu do...
Border collie to jedna z najbardziej inteligentnych ras psów. Są one stworzone do pracy pasterskiej, jednak równie dobrze radzą sobie w takowych psich sportach i w domowych warunkach. Dlatego poznaj najważniejsze cechy tej rasy.Border collie — Charakterystyka rasy psów.Border collie jak...
Nie zawsze decydujemy się na adopcje psa ze schroniska. Wiele osób wybiera zakup szczeniaka z hodowli. Zanim jednakże podejmiesz decyzję o zakupie szczeniaczka od danego hodowcy warto, uwzględnić jeszcze trzy najważniejsze pytania do niego, które są najważniejsze. Jeżeli nie wiesz, jakie...