Poniedziałek, 24 Czerwiec 2024 r. ,   Danuty, Jana, Janiny

Podstawowe komendy, które pies powinien znać

   8
nauka wykonywania komend

Sprawdźmy jakie podstawowe komendy każdy z naszych czworonożnych przyjaciół powinien znać, które przydadzą się mu i nam jako właścicielom zwierząt. Według badań prowadzonych przez różne Uniwersytety na całym świecie możemy już dzisiaj dowiedzieć się jakie podstawowe komendy, powinien znać każdy pies. Są to komendy bardzo proste do nauczenia zwierzęcia nawet i tego “opornego”, aby ułatwiły nam życie, jak i psu. Sprawdź co to za komendy!

Siad

Siadaj, siad to komenda, którą powinien znać każdy pies. Łatwo jest nauczyć tego polecenia każdego psa. Wszystko, co potrzebujemy to zaciszu domu dywan, czy ręcznik, aby pies się nie rozjeżdżał i smakołyki jego ulubione, aby zachęcić go do treningu. Komenda ta jest w stanie nam pomóc w późniejszym czasie, gdy nauczymy, psa na nią reagować jadąc, później pociągiem, tramwajem, autobusem, czy idąc, z psem w parku zauważymy, innego psa i powiemy, tę komendę pies powinien, usiąść co ułatwi nam daną podróż, czy innego psa uniknąć. Pies, który potrafi, tę sztuczkę ułatwi, nam i sobie życie. Komenda siad jest również potrzebna do innych komend, które warto nauczyć psa. Dlatego, jeżeli chcemy nauczyć psa paru ciekawych i przydatnych później umiejętności to ta komenda jest idealna.

Waruj

Waruj, polega, na tym, że pies siada i nie odchodzi, ani nie idzie za nami i pilnuje danego miejsca, w którym się znajduje. Jest to skuteczna komenda, jak przychodzą, do nas goście a pies ma, za dużo radości w sobie. Warto nauczyć psa tej komendy.

Noga

Noga, do nogi to trudniejsza komenda a pies początkowo musi nauczyć się chodzić bez smyczy i nie uciekać. Komenda ta polega na tym, że kiedy pies jest, spuszczony a Ty powiesz, “noga” pies od razu do Ciebie przybiegnie.

Są to podstawowe komendy, które każdy z naszych psów powinien znać. To one są w późniejszym czasie również oparciem dla psa, aby nauczyć się innych komend. Jednak jeżeli chcemy psa, który nas się słucha i nie sprawia problemów w dalszych wyprawach, czy kiedy goście pojawiają, się w domu to te trzy komendy będą, dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Podstawowe komendy psie, powinien znać każdy z naszych pupili, aby ułatwić życie. Dlatego warto nauczyć psa tych komend!


Każdy miłośnik i właściciel psa chce wiedzieć, czy jego pies jest z nim szczęśliwy, pewnie jesteś również taką samą osobą jak reszta. Chcesz wiedzieć, czy Twój pies jest z Tobą szczęśliwy? Sprawdzimy to przez te trzy oznaki, które wydaje pies, że jest szczęśliwy.Uśmiech psa...
Border collie to jedna z najbardziej inteligentnych ras psów. Są one stworzone do pracy pasterskiej, jednak równie dobrze radzą sobie w takowych psich sportach i w domowych warunkach. Dlatego poznaj najważniejsze cechy tej rasy.Border collie — Charakterystyka rasy psów.Border collie jak...
Fabryka Wydarzeń to wieloletnia agencja zajmująca się organizacją wyjątkowych wydarzeń. Wspieramy marki, przedsiębiorstwa i klientów indywidualnych w tworzeniu wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru imprez. Zespół Fabryki Wydarzeń składa się z profesjonalnych twórców, którzy...