Środa, 29 Listopad 2023 r. ,   Błażeja, Saturnina

Kancelaria Notarialna dr Wiktor Trybka

   0
Notariusz Wrocław

Notariusz Dr Wiktor Trybka to założyciel i szef znanej wrocławskiej kancelarii notarialnej. Kancelaria dr Trybki ma swoja siedzibę przy ulicy Strzegomskiej, w dzielnicy Nowy Dwór. Kancelaria świadczy wszelkie usługi notarialne związane z obiegiem prywatnoprawnym.

Kim jest notariusz?

Notariusz nie jest urzędnikiem państwowym. To osoba zaufania publicznego, pełniąca funkcję publiczną i stojąca na straży prawidłowości obiegu prywatnoprawnego. Jest bezstronnym doradcą nadającym sporządzanym dokumentom charakter urzędowy. Jego zadaniem jest udzielanie pomocy prawnej i notarialnej. Notariusz odgrywa ważną rolę w przypadku zawierania ważnych umów, sporządzania aktów notarialnych, czy wykonywania innych czynności służących do zabezpieczenia interesów stron. 

Jakie obowiązki ma notariusz?

Notariusz wykonuje szereg różnych obowiązków i czynności. Do najważniejszych z nich należy m.in.: sporządzanie aktów notarialnych, dokonywanie czynności związanych z przekazaniem lub przyjęciem darowizn, sporządzanie testamentów, doradzanie stronom w kwestiach prawnych, udzielanie pełnomocnictw i poświadczanie podpisów. 

Jak zostać notariuszem?

Aby zostać notariuszem, należy spełnić szereg wymogów określonych w ustawie o notariacie. Przede wszystkim należy posiadać obywatelstwo polskie oraz ukończyć studia prawnicze i ukończyć aplikację notarialną. Ponadto osoba starająca się o nominację na notariusza musi mieć ukończony co najmniej trzyletni staż pracy w charakterze asesora sądowego lub aplikanta adwokackiego lub radcowskiego. 

Podsumowanie

Notariusz to urzędnik sądowy, który ma bardzo ważne zadanie – dokonywanie czynności notarialnych i udzielanie pomocy prawnej. Notariusze służą swoim klientom poprzez sporządzanie aktów notarialnych, doradzanie im w kwestiach prawnych oraz poświadczanie podpisów. Aby zostać notariuszem należy spełnić określone wymogi i przejść procedurę rekrutacji.
Adres
Kancelaria Notarialna dr Wiktor Trybka
ul. Strzegomska 208
54-432 Wrocław
Strona WWW
Telefon
NIP
8992872261
REGON
384954704


Każdy miłośnik i właściciel psa chce wiedzieć, czy jego pies jest z nim szczęśliwy, pewnie jesteś również taką samą osobą jak reszta. Chcesz wiedzieć, czy Twój pies jest z Tobą szczęśliwy? Sprawdzimy to przez te trzy oznaki, które wydaje pies, że jest szczęśliwy.Uśmiech psa...
Chcesz nauczyć swojego psa komendy siad? Jest to jedna z tych podstawowych komend, którą powinien znać każdy pies. Dlatego warto powiedzieć trochę jak nauczyć szybko skutecznie i przede wszystkim prosto tej komendy. Komendę siad pies powinien nauczyć się od 1 dnia próby do 7 dni...
Masz psa rasy labrador? Poznaj najbardziej cenione karmy dla psa tej rasy. Według badań naukowych na rok 2023 możemy stwierdzić jaka karma będzie najlepszym wyborem dla naszego towarzysza. Dlaczego warto przestrzegać prawidłowej diety przy labradorze? Pies tej rasy ma, tendencje do...