Środa, 29 Listopad 2023 r. ,   Błażeja, Saturnina

Border collie — cechy rasy, hodowla i żywienie

   2
Border collie

Border collie to jedna z najbardziej inteligentnych ras psów. Są one stworzone do pracy pasterskiej, jednak równie dobrze radzą sobie w takowych psich sportach i w domowych warunkach. Dlatego poznaj najważniejsze cechy tej rasy.

Border collie — Charakterystyka rasy psów.

Border collie jak większość zwierząt w Polsce nie jest zbyt wysoki ani zbyt ciężki, ale również posiada on dość ciekawe wymiary. Poznaj je poniżej, opisaliśmy je według danych udostępnionych z FCI.

Wysokość w kłębie tej rasy psów:
- Psy: 50 do 55 Cm.
- Samice: 48 do 52 Cm.

Waga Border collie:
- Psy: 14 do 20 Kg.
- Samice: 12 do 19 Kg.

Jak widzisz, rasa border collie należy, do średniej wielkości co również wskazuje, sama jest, waga. Jednakże dodatkowe pytanie, jak ile żyje border collie, czy również ile kosztuje, odpowiadamy ,poniżej, dlatego, jeżeli jesteś, ciekawy sprawdź!

Ile żyje pies z rasy Border collie?

Border collie żyje od 12 do 15 lat. Jednakże jak u wszystkich ras psów zależy wiek od jego diety, życia, ale i chorób genetycznych, które mogą u niego wystąpić. Jednakże według wielu badań i pytań właścicieli właśnie tych ras psów pies ten żyje od 12 do 15 lat.

Ile kosztuje border collie?

Border collie jest jedną z tych najdroższych ras psów w Polsce. Co również wiążę się z wydatkiem od 2000 do nawet 6000 złotych. Wszystko wchodzi w skład badań, szczepień, chipów, ale i czy rodzice szczeniaka, którego chcemy, kupić są, championami z psich sportów, a większość hodowli właśnie ras Border collie może się tym pochwalić!


Każdy miłośnik i właściciel psa chce wiedzieć, czy jego pies jest z nim szczęśliwy, pewnie jesteś również taką samą osobą jak reszta. Chcesz wiedzieć, czy Twój pies jest z Tobą szczęśliwy? Sprawdzimy to przez te trzy oznaki, które wydaje pies, że jest szczęśliwy.Uśmiech psa...
Chcesz nauczyć swojego psa komendy siad? Jest to jedna z tych podstawowych komend, którą powinien znać każdy pies. Dlatego warto powiedzieć trochę jak nauczyć szybko skutecznie i przede wszystkim prosto tej komendy. Komendę siad pies powinien nauczyć się od 1 dnia próby do 7 dni...
Behawiorysta to osoba zajmująca się zawodowo tresurą psów. Między innymi to behawiorysta odpowiada za ułożenie psa, który wykonuje komendy. Niekiedy również jest on potrzebny nie dla zwierząt, ale dla samych właścicieli, którzy nie potrafią sobie poradzić z danym czworonogiem....