Twój koszyk brak produktów
Załóż konto Zaloguj
Elektryczna obroża i udana tresura psa.

Elektryczna obroża do tresury psówElektroniczne systemy treningowe: obroże elektryczne - czyli o co chodzi i jak działa taka obroża dla psa ?

Typowa obroża elektryczna znana również jako teletakt lub obroża indukcyjna składa się z pilota, który umożliwia wysyłanie komend na odległość oraz jednej lub więcej obroży elektronicznej noszonej przez psa, współpracującej z nadajnikiem. Najczęściej spotykane zestawy do amatorskiej tresury psa posiadają zasięg od ok. 100 do 800 metrów. Większość elektronicznych obroży treningowych działa na zasadzie impulsu elektrostatycznego napinającego mięśnie psa.

Odpowiednio zastosowane elektryczne obroże pozwalają w krótkim czasie uzyskać doskonałe efekty szkoleniowe i dać właścicielom psów jeszcze większą radość z ich posiadania. Największą zaletą elektronicznych systemów treningowych jest możliwość natychmiastowego reagowania na negatywne zachowania - dokładnie w momencie gdy mają one miejsce, nawet ze znacznej odległości, przy czym nie ma konieczności niepotrzebnego ograniczania swobody psa.

Jak działa obroża treningowa?

Po wybraniu odpowiedniej komendy na pilocie elektryczna obroża do tresury psa  reaguje w wybrany sposób. W zależności od modelu mogą to być:
  • ostrzeganie dźwiękowe w obroży
  • krótki impuls ostrzegawczy - w kilku natężeniach
  • impuls elektrostatyczny korekcyjny - w kilku natężeniach
  • impuls o podwyższonej sile - funkcja booster
Niektórzy producenci oferują wzmocnione obroże (zarówno impuls jak i budowa obroży) odpowiednie dla psów dużych ras. Na rynku są również obroże elektryczne przeznaczone dla małych psów, które charakteryzują się wyjątkowo małą wagą odbiornika obroży i odpowiednio dobranymi impulsami.

Większość odbiorników obroży posiada wymienne paski obroży, które są mocowane poprzez wygodne uchwyty. Zazwyczaj obroże tego typu posiadają regulację obwodu szyi psa od około 30 do 60 centymetrów.

Trzeba również pamiętać, że obrożę można stosować u psów, które skończyły 6 miesięcy, znają podstawowe komendy i są w dobrej kondycji fizycznej. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zasięgnąć porady weterynarza.

Pamiętaj: elektryczna obroża jest narzędziem treningu, a nie sposobem karania psa !


Ładowanie...

Ten serwis używa plików cookies (niezbędne do prawidłowego działania).Nasza polityka prywatności i plików cookies

Akceptuj