Twój koszyk brak produktów
Załóż konto Zaloguj
Obroża antyszczekowa ogranicza ujadanie, uciążliwe wycie i szczekanie psów.

Szczekanie psa - obroża antyszczekowaObecnie na rynku dostępnych jest wiele systemów ograniczających szczekanie, wycie czy ujadanie psa. Ale który będzie właściwy dla Twojego psa ? W poniższym artykule przybliżymy Państwu zasadę działania oraz odmiany tego typu urządzeń.

Jeśli twoim problemem jest szczekanie, wycie lub ujadanie psa sprawdź czym są i jak działają elektryczne obroże treningowe zwalczające uciążliwe szczekanie psów zwane potocznie systemami antyszczekowymi. Tego typu systemy dzielą się na trzy główne grupy:
  • Systemy ultradźwiękowe - obroże wydające nieprzyjemny dla ucha psa dźwięk oraz systemy stacjonarne, które możemy postawić w ogrodzie czy w domu. Obroża oraz system stacjonarny wyposażony jest w detektor szczekania. Uruchamia się, gdy nasz pupil zaczyna szczekać. Z uwagi na sposób działania elektryczne obroże ultradźwiękowe mają zastosowanie jedynie u psów mniejszych ras i o słabszej psychice podatnej na tego rodzaju stymulację.
  • Obroże antyszczekowe sprayowe (zapachowe) - elektroniczne obroże wyzwalające niewielką dawkę zapachu, który dla psów jest nieprzyjemny. Najczęściej jest to zapach cytrynowy lub neutralny. Zasada działania jest podobna jak w obrożach ultradźwiękowych - elektronika wykrywa poprzez mikrofon lub czujnik wibracji krtani szczekanie, a następnie wypuszcza ze zbiorniczka nieprzyjemny dla psa zapach. Tego typu obroże spełniają swoje zadanie głównie w domach i mieszkaniach gdyż używane na wolnym powietrzu wykorzystują dość dużą ilość sprayu.
  • Obroże elektryczne - obroże antyszczekowe karcące psa impulsem elektrostatycznym, gdy ten uciążliwie zaczyna szczekać. Impuls ten jest bezpieczny dla psów, gdyż powoduje tylko skurcz mięśni. Oferta obroży elektrycznych jest bardzo bogata co pozwala na dopasowanie takiej obroży praktycznie dla każdej wielkości psa. Warto również zwrócić uwagę na to, że większość tego typu obroży posiada czujnik wibracji krtani. Dzięki temu mamy pewność, że obroża uruchomi się za każdym razem gdy nasz pies będzie szczekał nie reagując na szczekanie innych psów. Elektryczne obroże antyszczekowe są wyposażone najczęściej w dwie pary elektrod długich i krótkich. Długie elektrody mają zastosowanie przy psach o długiej sierści.
Coraz bardziej popularne elektroniczne obroże antyszczekowe dzielą się również na takie, które:

- zasilane są bateriami lub akumulatorkami (które można naładowywać),
- są całkowicie wodoodporne lub odporne tylko na deszcz.

Jeżeli chcesz zasięgnąć więcej informacji skontaktuj się z nami!


Ładowanie...

Ten serwis używa plików cookies (niezbędne do prawidłowego działania).Nasza polityka prywatności i plików cookies

Akceptuj